W związku z nową inwestycją spodziewany jest wzrost zatrudnienia

 



  • 19 kwietnia w Łodzi odbędzie się otwarcie nowej części jednostki Emersona




  • Przez kolejne lata obiekt był rozbudowywany do powierzchni ponad 7 tys. m2




  • Obecnie fabryka zatrudnia 400 pracowników, jednak planuje zwiększenie zatrudnienia



 

W najbliższą środę, 19 kwietnia, o godz. 11.15 przy ul. Kurczaki 132 w Łodzi odbędzie się otwarcie nowej części dynamicznie rozwijającej się jednostki Emersona, produkującej przemysłowe zawory ASCO™.

W uroczystości wezmą udział m.in. przedstawiciele zarządu firmy oraz przedstawiciele władz miasta Łódzi z prezydent Hanną Zdanowską na czele.

Zakład Emerson istnieje w Łodzi od 1996 r. Firma rozpoczęła działalność w dawnym budynku technicznym POLMO, który został zaadaptowany na cele produkcyjne. Przez kolejne lata obiekt był rozbudowywany do powierzchni ponad 7 tys. m2. Zakończona właśnie inwestycja, która kosztowała koncern ponad 20 mln złotych, zwiększyła jego powierzchnię o kolejne 6,5 tys. m2.

Obecnie fabryka zatrudnia 400 pracowników, jednak – jak poinformował dyrektor operacyjny łódzkiej fabryki, Dariusz Gębarowski – w związku z podwojeniem powierzchni zakładu, Firma planuje sukcesywne zwiększenie zatrudnienia wraz  ze wzrostem zamówień klientów.

Emerson posiada w Europie siedem fabryk ASCO, a na całym świecie 16. Dzięki nowej inwestycji łódzka fabryka będzie największą fabryką marki ASCO w Europie.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd