PKN Orlen aneksował umowę

Jak wynika z informacji Zarządu Polskiego Koncernu Naftowego Orlen, jest już pewna kilkakrotnie przesuwana data przekazania do eksploatacji nowego obiektu.

 – Termin oddania elektrowni gazowo-parowej we Włocławku do eksploatacji przewidywany jest na pierwszy kwartał 2017 r. – poinformował PKN Orlen.

Takie ustalenia to wynik aneksu do umowy na budowę elektrowni gazowo-parowej we Włocławku, która została podpisana przez Zarząd PKN Orlen oraz General Electric International SA i SNC-Lavalin Polska.

Ponadto treść suplementu reguluje działania, które muszą zostać podjęte w związku z usterkami, stwierdzonymi w czasie rozruchu. W ramach ruchu regulacyjnego elektrownia ma pracować do połowy września tego roku. Wówczas będzie już wytwarzana i sprzedawana do odbiorców energia elektryczna i para technologiczna. Na kolejne miesiące  zaplanowano postój, niezbędny do dokonania napraw, pomiarów i prób. Ich pozytywne przeprowadzenie będzie warunkowało przekazanie do eksploatacji w planowanym terminie – I kwartału 2017 roku.

Elektrownia ma mieć moc 463 MW. Łączna kwota umów na budowę i serwis sięga 1,4 mld złotych.