100 książek, 500 e-booków, 10 czytników e-book i interaktywny kącik czytelniczy

 


  • Książki i e-booki od Amazon trafiły do Elektronika w Sosnowcu


  • Wydarzenie miało miejsce w ramach tworzenia Kindloteki Amazon


  • To program współpracy z placówkami w społecznościach, gdzie firma ma siedziby

 

100 książek, 500 e-booków, 10 czytników e-book wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym trafiło do sosnowieckiego Elektronika. Wszystko w ramach Kindloteki Amazon – firmy, która niebawem rozpocznie działalność w Sosnowcu. Centrum Logistyczne przy ul. Inwestycyjne ma być otwarte już jesienią.

Kindloteka to program oparty na współpracy z placówkami w społecznościach, w pobliżu których swoje siedziby w Polsce ma Amazon. Papierowe i elektroniczne książki, a także czytniki e-booków trafią do szkół i bibliotek w wybranych częściach kraju w ramach programu wspierania czytelnictwa.

– W Sosnowcu nasza firma niebawem rozpocznie swoją działalność, ale my już teraz chcemy być obecni w świadomości mieszkańców. Elektornik to pierwsza ze szkół, której przekazaliśmy książki i czytniki. W przyszłym roku szkolnym obdarujemy kolejne – podkreślają przedstawiciele firmy Amazon.

Wybór pozycji był konsultowany z przedstawicielami szkoły.

– Trafiło do nas sporo książek branżowych, za każdą serdecznie dziękujemy. Osobna sprawa to czytniki. Jako szkoła informatyczna jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje, stąd bardzo cieszy nas fakt, że teraz uczniowie także z takiej formy czytelnictwa będą mogli korzystać – powiedział dyrektor sosnowieckiego Elektronika, Krzysztof Będkowski.

Amazon wystartował z Kindloteką w 2015 r. Według pomysłodawców programu, w biorących w nim udział placówkach czytelnictwo wzrosło średnio o 20%.

– Cieszymy się zarówno z obecności firmy Amazon w naszym mieście, która już niedługo zainauguruje swoją działalność, jak również z bardzo fajnej inicjatywy wspierania czytelnictwa wśród młodzieży. Doskonale wiemy, że trzeba iść z duchem czasu, stąd nasze działania m.in. remont biblioteki gdzie stworzymy rozbudowany dział multimediów. Raz jeszcze słowa uznania dla władz firmy za wsparcie – dziękował prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd