Akcja „bezpłatnych usług” na terenie miasta

   • We Włocławku będzie można bezpłatnie zdiagnozować swój pojazd osobowy i ciężarowy
  • Sprawdzone zostaną układy mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy i ochronę środowiska
  • W sobotniej akcji będzie uczestniczyło kilkanaście stacji diagnostycznych 

W sobotę we Włocławku zostaną zorganizowane darmowe kontrole pojazdów. W dniu 22 kwietnia w godzinach od 8.00 do 14.00 odbędzie się akcja „bezpłatnych usług”, polegająca na sprawdzeniu układów zespołów pojazdów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy i ochronę środowiska.

W stacjach kontroli pojazdów, które działają we Włocławku i zgłosiły swoje uczestnictwo w akcji, właściciele aut będą mogli sprawdzić m.in. skuteczność i równomierność działania hamulców, luzy w elementach zawieszenia i układu kierowniczego, stan techniczny ogumienia, skuteczność działania amortyzatorów oraz stopień zadymienia spalin silników o zapłonie samoczynnym.

W sobotniej akcji będzie uczestniczyło kilkanaście stacji diagnostycznych, w których będzie można zdiagnozować zarówno auta osobowe, jak i ciężarowe. Szczegółowy wykaz znajduje się na stronie internetowej.

Należy pamiętać, że usługi świadczone w ramach akcji nie będą traktowane jako obowiązkowe badanie techniczne pojazdu i nie będą potwierdzane w dowodzie rejestracyjnym.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd