Najlepiej #siężyje na Śląsku

   • W ramach raportu #siężyje dociekano, jak łatwo dojeżdża się do pracy
  • W badaniu wzięło udział ponad 140 tys. respondentów z całego kraju
  • W kategorii miast od 50 do 300 tys. mieszkańców najlepiej wypadły Tychy 

W ramach raportu #siężyje ponad 140 tys. respondentów z całego kraju odpowiadało na pytanie: czy jesteś zadowolony z tego, jak ci się dojeżdża do pracy, szkoły czy na zakupy? Miasta z województwa śląskiego w tym rankingu wypadły najlepiej, a w kategorii miast od 50 do 300 tys. mieszkańców najlepiej wypadły Tychy.

Ankietowanych poproszono o ustosunkowanie się do stwierdzenia: „Z mojego miejsca zamieszkania łatwo dostać się do pracy i szkoły” i poproszono ich, aby ocenili tę wypowiedź w skali od 1–7, gdzie 1 oznaczało „zupełnie się nie zgadzam”, a 7 – „w pełni się zgadzam”.

 

Tychy z wynikiem 6,09 pkt uplasowały się na pierwszym miejscu. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Gdyni (6,08) oraz Chorzowa (6,0). W pierwszej dziesiątce ulokowały się także Piekary Śląskie (4. miejsce – 5,96), Ruda Śląska (6. miejsce – 5,95) oraz Żory (9. miejsce – 5,88).

– To wyróżnienie bardzo cieszy, zwłaszcza że zakończyliśmy bardzo dużą inwestycje, jaką była przebudowa ulicy Beskidzkiej, która wiązała się dużymi utrudnieniami, a mimo to w kategorii „łatwe dojazdy” zajęliśmy pierwsze miejsce. Będziemy działać dalej na rzecz poprawy jakości życia naszych mieszkańców – modernizować drogi, kupować nowoczesne i ekologiczne autobusy – mówił Igor Śmietański, z-ca prezydenta Tychów, odbierając 11 kwietnia od organizatorów rankingu dyplom za najlepiej skomunikowane miasto w Polsce.

 

Wśród największych miast (powyżej 300 tys. mieszkańców) zdecydowanym liderem okazały się Katowice z wynikiem 5,96. Stolica województwa śląskiego wyprzedziła Warszawę (5,88), Szczecin (5,86), Poznań (5,81), Gdańsk (5,81), Bydgoszcz (5,77), Kraków (5,74), Łódź (5,73), Lublin (5,71) i Wrocław (5,64).

Organizatorem raportu #siężyje jest serwis otodom. Partnerem merytorycznym jest Agencja Badawcza PBS.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd