Obecnie trwają testy techniczne robota

   • Uczniowie kształcący się w zawodzie technik teleinformatyk skonstruowali Łazik Marsjański
  • Skonstruowany robot jest oparty o własną koncepcję, która zrodziła się w wyobraźni uczniów
  • Było to możliwe dzięki pozyskaniu grantu od Fundacji ANWIL dla Włocławka 

Uczniowie włocławskiego Elektryka, kształcący się w zawodzie technik teleinformatyk, skonstruowali Łazik Marsjański. Było to możliwe dzięki pozyskaniu grantu od Fundacji ANWIL dla Włocławka w ramach konkursu „Uczę się z ANWIL” projekt pn. „Energia alternatywna – teraźniejszość i przyszłość praktycznego wykorzystywania w szkole”. Finansowo projekt wspomógł Urząd Miasta Włocławek. Szkoła uzyskała również wsparcie techniczne od firmy Detal-Met z Włocławka.

 

Łazik wykorzystuje alternatywne zasilanie układu i doładowywanie akumulatorów za pomocą ogniw fotowoltaicznych. Skonstruowany robot jest realizacją własnej koncepcji, która zrodziła się w wyobraźni uczniów i ich opiekuna Jarosława Dąbrowskiego. Obecnie trwają testy techniczne robota.

 

Projekt będzie rozwijany. W planach jest już umożliwienie transmisji obrazu oraz dźwięku. Według koncepcji projektu, platforma robotyczna stanowić będzie lądowisko dla quadrocoptera powstałego w innym przedsięwzięciu.

 

Praca ma charakter innowacyjny, a doświadczenie zebrane podczas konstruowania i programowania Łazika Marsjańskiego, wykorzystane będzie zarówno na lekcjach teleinformatyki, jak i w realizacji przyszłych projektów.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd