Energa Obrót w gronie finalistów konkursu

 

Energa Obrót znalazła się w gronie finalistów konkursu „Lider Informatyki 2017”, organizowanego przez redakcję magazynu Computerworld. Uznanie jury zyskała Platforma Ofert Indeksowanych – stworzony samodzielnie przez pracowników spółki innowacyjny system informatyczny służący do obsługi klientów biznesowych.

„Lider Informatyki 2017” to 21. edycja konkursu, mającego na celu promowanie przedsiębiorstw i instytucji sięgających po innowacyjne rozwiązania informatyczne dla podniesienia efektywności swoich działań. Każdego roku jego uczestnicy walczą o tytuł Lidera Informatyki w sześciu kategoriach: Bankowość i finanse, Handel i usługi, Przemysł, Administracja, Użyteczność Publiczna oraz Ochrona Zdrowia. Przez ponad 20 lat w rywalizacji wzięło udział ponad 1000 firm i instytucji, reprezentujących różne gałęzie gospodarki i sektory administracji publicznej. W tym roku Energa Obrót zgłosiła do konkursu w kategorii Handel i usługi swoją Platformę Ofert Indeksowanych (POI). To pierwszy na polskim rynku system służący do zamawiania dostaw energii po cenach indeksowanych kursami na Towarowej Giełdzie Energii.

– Zgodnie ze strategią Grupy Energa, kładącą duży nacisk na rozwój nowatorskich zastosowań, stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które zoptymalizują procesy sprzedaży i ułatwią klientom dokonywanie zakupu. Dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie Platformy Ofert Indeksowanych. Dzięki wdrożeniu sytemu, klienci biznesowi zyskali narzędzie pozwalające na bezpośrednią realizację decyzji – kiedy, w jakiej cenie i jaki procent wolumenu chcą zakupić. Cieszymy się, że specjaliści z Computerworld docenili nasze działania i zdecydowali się zakwalifikować naszą ofertę do finału tego prestiżowego konkursu informatycznego – powiedział Jarosław Wittstock, wiceprezes Energi Obrót.

 

Podstawą oceny konkursowej, której dokonają zebrani w jury specjaliści i praktycy rynku informatycznego, jest wypełniana przez przedsiębiorców ankieta poświęcona zastosowanym w firmach rozwiązaniom informatycznym. Po jej przeanalizowaniu jurorzy wybierają finalistów. W ostatnim etapie konkursu dziennikarze odwiedzą nominowane przedsiębiorstwa i samodzielnie sprawdzą, jak działają wdrożone systemy. Wyniki tegorocznej edycji zostaną ogłoszone 21 września podczas uroczystej gali.

Platforma Ofert Indeksowanych – o co w tym chodzi?

Wprowadzenie na rynek Platformy przede wszystkim usprawnia i ułatwia klientom zakup energii elektrycznej w procesie self-service, w dowolnym czasie bez konieczności kontaktu z doradcą. W znacznym stopniu wpływa też na skrócenie czasu przepływu informacji o zakupach energii, odciążenie doradców i pozwala ograniczyć ryzyko utraty danych i błędów w kalkulacjach. Platforma umożliwia również optymalizację transakcji poprzez symulacje zakupu transzy energii i tworzenie przez klientów własnych alertów cenowych.

Przedsiębiorstwa korzystające z POI otrzymują dostęp do szeregu informacji przydatnych klientom wielko wolumenowym, w tym do danych dotyczących ceny, ilości zakupionej energii elektrycznej oraz dostępnego wolumenu. W konsekwencji mogą bardziej efektywnie zarządzać zakupami energii elektrycznej, która jest podstawą funkcjonowania każdego dużego przedsiębiorstwa. Cena zakupu ma kluczowe znaczenie dla prowadzonej działalności biznesowej i osiąganych przez dane firmę wyników.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl