Kongsberg Automotive zbuduje nową fabrykę w gminie Brześć Kujawski

   • Producent systemów dla przemysłu motoryzacyjnego inwestuje pod Włocławkiem
  • Rozpoczęcie inwestycji nastąpi w tym półroczu, produkcja ruszy jeszcze w tym roku
  • Inwestycja u granic Włocławka będzie pozytywnie oddziaływać na rynek pracy 

Liczący się na globalnym rynku producent komponentów i systemów dla przemysłu motoryzacyjnego, norweski holding Kongsberg Automotive, zbuduje nową fabrykę w gminie Brześć Kujawski pod Włocławkiem.

– Rozpoczęcie inwestycji nastąpi w tym półroczu, produkcja ruszy jeszcze w tym roku. Docelowo znajdzie tu pracę tysiąc osób – informuje Urząd Marszałkowski w serwisie kujawsko-pomorskie.pl

 

Zakład pod Włocławkiem, posadowiony w Brzeskiej Strefie Gospodarczej, w Pikutkowie, zbuduje dla Kongsberga znany z wielu podobnych projektów deweloper Panotti Europe. Obiekty staną na sześciu hektarach działki w rejonie węzła autostrady A-1 Włocławek Zachód. Będzie się tu odbywać produkcja m.in. mat grzewczych i systemów masażu do foteli samochodowych. Uzbrojenie terenów Brzeskiej Strefy Gospodarczej wsparł ze środków unijnych i własnego budżetu samorząd województwa.

 

– Ta inwestycja u granic Włocławka będzie pozytywnie oddziaływać także na samo miasto, a szczególnie na sytuację na rynku pracy. Deklaruję pomoc w kwestii skomunikowania miasta ze strefą i dowożenia pracowników oraz kształcenia przyszłych kadr na poziomie szkolnictwa ponadgimnazjalnego i szkolnictwa wyższego. O tym już myślimy. Będziemy kształcić fachowców, którzy odnajdą się na rynku pracy – powiedział prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd