Uregulowanie zobowiązań lokalnych bez wychodzenia z domu

   • W Rybniku uruchomiono portal „RACHUNKI”
  • Obsługuje on zobowiązania za podatki lokalne, odbiór odpadów oraz dzierżawy i użytkowanie wieczyste
  • Korzystanie z informacji zawartych w portalu jest bezpłatne 

Zachęcamy do korzystania z uruchomionego właśnie portalu „RACHUNKI”, w którym bez wychodzenia z domu można sprawdzić i uregulować swoje zobowiązania za podatki lokalne, odbiór odpadów komunalnych oraz dzierżawy i użytkowanie wieczyste.

Wystarczy wypełnić formularz, dostępny na stronie internetowej i osobiście, wraz z dokumentem zawierającym PESEL i zdjęcie, zgłosić się w Kancelarii Urzędu Miasta. Po kilku dniach od wizyty w urzędzie, osoba która złożyła wniosek otrzyma informację o aktywowaniu konta.

Istnieje także możliwość uzyskania dostępu do portalu drogą elektroniczną. Należy posiadać lub założyć konto z profilem zaufanym na ePUAP, a następnie poprzez to konto wystąpić z elektronicznym wnioskiem o założenie konta na portalu „RACHUNKI”.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej.

Korzystanie z informacji zawartych w portalu jest bezpłatne, a za jego pośrednictwem można dokonywać płatności. Mieszkaniec ponosi wówczas jedynie koszty dokonania płatności, zgodnie z taryfą operatora, o czym jest każdorazowo informowany przed jej pobraniem (jest to opłata niezależna od Urzędu Miasta).

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zadawania pytań i dzielenia się uwagami – telefonicznie pod numerem 32 43 92 001 (w godzinach pracy urzędu miasta) lub mailowo na adres rachunki@um.rybnik.pl.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd