Przez smartfony„przechodzi” już 75% ruchu w Internecie

   • Już nie telewizory, ale smartfony są najczęściej wykorzystywane do oglądania filmów
  • T-mobile postanowił zlikwidować ograniczenia w pobieraniu gigabajtów z Internetu
  • Z danych spółki wynika, że materiały wideo stanową istotną część pobieranych treści 

Już nie telewizory, ale smartfony są najczęściej wykorzystywane do oglądania filmów – wynika z danych przedstawionych przez T-Mobile Polska. Po wielu badaniach i analizach operator zamierza podtrzymać ten megatrend i postanowił zlikwidować ograniczenia w pobieraniu gigabajtów z Internetu.

– To śmiałe posunięcie, ale spodziewamy się, że będzie opłacalne – powiedział Frederic Perron, członek Zarządu ds. Rynku Prywatnego T-Mobile Polska. – Na pewno wśród młodszego pokolenia już w tej chwili urządzenia mobilne są na pierwszym miejscu, a niebawem tendencja ta będzie dotyczyć całej populacji – ocenił.

Z danych przedstawionych przez spółkę wynika, że 75% ruchu w Internecie „przechodzi” już przez smartfony, a materiały wideo stanową istotną tego część. Przewiduje się, że już za trzy lata treści w tym formacie będą stanowiły 3/4 wszystkich umieszczanych w sieci.

– Skoro mobile dziś króluje, to mamy ambicję być w nim najlepszym wyborem – zapowiedział Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska i zapewniał, że T-Mobile ma najlepszą propozycję dla tych, którzy oglądają wideo na smartfonach, czyli – jak dodał – „praktycznie dla wszystkich”. Dotyczy to nowych klientów oraz już posiadających taryfę „T”.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl