Górny Śląsk okazał się liderem rankingu #siężyje

   • Ruda Śląska zajmuje 5. miejsce w kategorii „łatwe dojazdy” wśród dużych polskich miast
  • To efekt rankingu #siężyje, prowadzonego przez serwis Otodom.pl
  • W pierwszej piątce 4 śląskie miasta – również Tychy, Chorzów i Piekary Śląskie 

Według badania #siężyje, przeprowadzonego przez serwis Otodom.pl we współpracy z PBS oraz OLX, w kategorii „łatwe dojazdy” Ruda Śląska zajmuje 5. miejsce wśród dużych polskich miast. Górny Śląsk okazał się zdecydowanym liderem rankingu.

- W ostatnich latach inwestujemy bardzo dużo w poprawę rozwiązań komunikacyjnych w mieście, zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów – mówi prezydent Grażyna Dziedzic. – Wysokie miejsce, które zajęliśmy dzięki głosom ankietowanych, potwierdza, że są to dobrze wydane pieniądze – dodaje.

 

W projekcie serwisu Otodom.pl „siężyje” Polacy zostali zapytani o to, jak oceniają poziom m.in. bezpieczeństwa, czystości, infrastruktury dla dzieci, koszty życia czy właśnie kwestię dojazdów do pracy, szkoły lub na zakupy. Badanie zostało przeprowadzone we współpracy z agencją badawczą PBS oraz serwisem OLX, a udział wzięło w nim ponad 141 tys. osób. Wyniki podzielone zostały na kategorie w zależności od wielkości miasta: metropolie (powyżej 300 tysięcy), duże i średnie (od 50 do 300 tysięcy), małe (poniżej 50 tysięcy) oraz wsie, a na ich podstawie powstał ranking miast.

 

Ruda Śląska zdobyła 5,95 na 7 możliwych punktów, co dało 5. miejsce w kategorii dużych i średnich miast.

– Cieszymy się z wyróżnienia, ale cały czas planujemy kolejne inwestycje drogowe, zwłaszcza, że coraz więcej osób z innych miast chce u nas zamieszkać – mówi wiceprezydent Krzysztof Mejer, który odebrał dziś wyróżnienie podczas ogłoszenia wyników w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. – Dość powiedzieć, że na budowę i modernizację dróg w tym roku przeznaczymy 90 mln zł – dodaje.

 

Górny Śląsk okazał się zdecydowanym liderem rankingu w kategorii „łatwy dojazd”. Katowice zwyciężyły wśród największych miast kraju, a aż 4 śląskie miasta znalazły się w pierwszej piątce dużych – Tychy na 1. miejscu, Chorzów na 3. miejscu, Piekary Śląskie na 4. miejscu i Ruda Śląska na 5. miejscu.

W tegorocznym budżecie Rudy Śląskiej na inwestycje przeznaczono 168 mln zł. To najwięcej w historii miasta. Z tej kwoty prawie 90 mln zł kosztować będą inwestycje drogowe. Najważniejszym zadaniem jest kontynuacja budowy trasy N-S, która docelowo połączy autostradę A4 i Drogową Trasę Średnicową. Przebudowane zostaną też m.in. ważne drogi – ul. Górnośląska i ul. Piastowska.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd