Nowe bezpłatne, samoobsługowe stacje do dyspozycji mieszkańców

   • Mieszkańcy Tychów znów mogą skorzystać z samoobsługowych stacji naprawy rowerów
  • Do 8 ubiegłorocznych obiektów dodano 3 nowe
  • Każda stacja wyposażona jest w narzędzia, które umożliwią podstawowy serwis 

Po zimowej przerwie mieszkańcy znów mogą skorzystać z ośmiu bezpłatnych, samoobsługowych stacji naprawy rowerów, które w ubiegłym roku po raz pierwszy oddano do dyspozycji tyszanom. Pomysł się spodobał i w tym roku uruchomiono trzy dodatkowe stacje.

 

Jedna z nowych stacji napraw znajduje się na skrzyżowaniu ul. Jaśkowickiej z al. Bielską (w rejonie skateparku), a kolejna przy ul. Stoczniowców 70 – nieopodal siłowni plenerowej.

– O te dwie lokalizacje wnioskowali sami mieszkańcy, zadanie to zostało zrealizowane z budżetu obywatelskiego. Trzecią stację zamontowano na terenie wybudowanego w ubiegłym roku Pumptracku w Parku Suble. Wszystkie stanowiska są ogólnodostępne, samoobsługowe i bezpłatne – mówi Miłosz Stec,-zastępca prezydenta ds. infrastruktury.

 

Każda stacja wyposażona jest w wysokiej jakości narzędzia, które umożliwią podstawowy serwis.

– Na miejscu możemy skorzystać m.in. z klucza nastawnego i klucza płaskiego, śrubokręta z różnymi końcówkami, łyżki do opon oraz pompki powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Narzędzia są trwale przymocowane do stacji i chronione przed deszczem. Oprócz tego, aby serwis był łatwiejszy, rower można zawiesić na specjalnych wspornikach i dokonać nawet poważniejszych napraw – mówi Michał Kasperczyk, radny i członek Stowarzyszenia Sportowego NOL-TYCHY.

Stacje są przeznaczone głównie dla rowerzystów. Przydatne mogą się jednak okazać także dla rodziców, którzy wożą swoje dzieci w wózkach oraz dla niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo w dwóch nowych stacjach (przy skateparku i przy ul. Stoczniowców 70) będzie można też naprawić deskorolki.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd