Wysoki wynik telefonu w teście AnTuTu

Oficjalna prezentacja Xiaomi Mi 5s planowana jest dopiero na 27 września. Nie przeszkodziło to jednak producentom pochwalić się oficjalnym wynikiem w teście AnTuTu, któremu poddano nowy telefon. Osiągnął on bardzo wysoki wynik – ponad 164 tysięcy punktów. Nie zdeklasował jednak dotychczasowego lidera – iPhone’a 7, który w teście wypadł na poziomie powyżej 178 tysięcy punktów.

Wciąż nie jest wiadoma szczegółowa specyfikacja techniczna nowego Xiaomi Mi 5s. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że będzie miał 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 z GPU Adreno 530 oraz pamięć operacyjną RAM zwiększoną do 6 GB. To tym parametrom ma on zawdzięczać wysoki pułap w teście AnTuTu.

Czego jeszcze możemy się spodziewać? W smartfonie nie powinno zabraknąć systemu Android 6.0 Marshmallow z MIUI 8, 5,15-calowego ekranu o rozdzielczości full HD, 256 GB miejsca na dane, aparatu fotograficznego 16 Mpix z PDAF i 4-osiowym OIS, a także baterii o pojemności około 3500 mAh z szybkim ładowaniem. Łączność ma zapewniać Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.2.

Minimalne ceny nowego urządzenia szacowane są na równowartość 300 dolarów.