Biała Podlaska. Obchody Tygodnia Kodowania

Od 15 do 23 października po raz czwarty obchodzono Europejski Tydzień Kodowania – akcję promującą nowe technologie, organizowaną w całej Europie. Aktywny udział w jego obchodach wzięło Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na jego terenie zorganizowano warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży.

 

Jedną z propozycji były warsztaty z wykorzystaniem aplikacji Kodu Game Lab, podczas których dzieci miały możliwość poznać samą aplikację, a następnie stworzyć z jej pomocą prostą grę 3D. Zajęcia te placówka przeprowadziła dla dwóch grup uczestników.

 

W ofercie Multicentrum znalazły się także warsztaty z wykorzystaniem TouchDevelop, interaktywnego środowiska programistycznego pozwalającego na opracowywanie aplikacji dla urządzeń mobilnych, w tym smartfonów i tabletów. Zajęcia polegały na zapoznaniu uczestników z samym środowiskiem, a następnie konfigurowaniu gry mobilnej, której bohaterem jest robot, próbujący przedrzeć się przez labirynt wymyślnych przeszkód. Uczestnicy mieli możliwość między innymi zmieniać tło gry, jej głównego bohatera, przeszkody i rozmiary wszystkich elementów, pojawiających się w grze.

 

Wszystkie propozycje przygotowane przez Multicentrum znalazły się wśród ponad 4 tys. wydarzeń zrealizowanych w całej Polsce. Warsztaty cieszyły się niezwykłym powodzeniem.