Druga edycja Herbatki na czterech łapkach

 

W dniach 26 i 27 maja w białostockich zwierzolubnych lokalach odbędzie się druga edycja Herbatki na czterech łapkach.

– W imieniu wolontariuszy białostockiego Schroniska dla Zwierząt zapraszamy do odwiedzenia wyznaczonych kawiarni, restauracji, bistro i cukierni, w których będzie można spotkać naszych podopiecznych – mówi wolontariuszka Justyna Birycka. – Pierwsza edycja tej organizowanej przez nas imprezy odbyła się w listopadzie zeszłego roku. Zarówno nam, jak i lokalom, spodobał się taki pomysł na szerzenie idei adopcji psów. Maj i pierwsze ogródki to idealny czas, aby to powtórzyć – dodaje.

W lokalach będzie można poznać bliżej niektóre psiaki ze schroniska dla zwierząt, spędzić z nimi trochę czasu, poznać ich historię, a przede wszystkim wygłaskać. Wolontariusze chcą w ten sposób po raz kolejny odczarować wizerunek zdziczałego i smutnego psa ze schroniska.

– Te psy są bliskie naszym sercom, wszystkie znamy mniej lub bardziej, ale na szczęściu każdego z nich nam zależy. Jeśli możemy pokazać je od jak najlepszej strony poprzez takie akcje, to robimy to z przyjemnością – dokomentujedaje Birycka.

Szczegóły akcji Herbatka na czterech łapkach będą dostępne wkrótce na funpage’u wolontariatu Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd