Warsztaty adresowane do dziadków i wnucząt

 

– Na zesłaniu nie miałem żadnych zabawek. Pakując rzeczy w dniu wywózki na Syberię, nikt o tym nie pomyślał. Nie miałem ani jednej prawdziwej zabawki – opowiada Bogusław Żukowski deportowany z Hajnówki jako czteroletni chłopiec.

W nawiązaniu do przedstawionej historii, jednej z wielu, które opowiadają Sybiracy, miasto zaprasza na wyjątkowe warsztaty adresowane do dziadków i wnucząt. Odbędą się one 20 stycznia w godz. 10.30–13.00 w Centrum Edukacyjno-Wystawienniczym Muzeum Pamięci Sybiru (ul. H. Sienkiewicza 26 w Białymstoku).

Zajęcia nawiązują do zabawek, znajdujących się w zbiorach Muzeum, wykonanych przez zesłańców na Sybirze. Wśród eksponatów znajdziemy m.in. misia z gałganków wykonanego ręcznie przez matki Sybiraczki. Uczestnicy warsztatów pod okiem instruktora przygotują własne przytulanki, szyjąc je ręcznie z przygotowanych przez Muzeum materiałów.

Warsztaty zakończone zostaną sesją zdjęciową – pamiątkowym zdjęciem babci i wnuka z wykonaną przytulanką. Koszt warsztatów 10 zł od pary.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd