Nowe atrakcje na terenach rekreacyjnych

 

W tym roku mieszkańcy będą mieć do dyspozycji więcej hamaków niż rok temu, kiedy Miasto realizowało pomysł sondażowo i udostępniło białostoczanom 3 hamaki. Już niedługo w Białymstoku będzie można relaksować się na kolejnych sześciu. Zostaną zamontowane w Parku Antoniuk, parku przy ul. Fredry i na terenach zielonych przy stawach na ul. Marczukowskiej.

Miasto ogłosiło przetarg na dostawę i montaż hamaków. Firmy zainteresowane realizacją zamówienia mogą składać oferty do 9 marca w Departamencie Gospodarki Komunalnej przy ul. Bitwy Białostockiej 2/2 w Białymstoku. Wykonawca zamówienia będzie miał 8 tygodni od podpisania umowy na montaż hamaków w wyznaczonych miejscach.

– Hamaki, które Miasto kupiło w zeszłym roku, cieszyły się dużym zainteresowaniem białostoczan. Dlatego kontynuujemy akcję i zwiększamy ich liczbę. Teraz więcej mieszkańców będzie miało szansę na komfortowy i oryginalny relaks pod chmurką – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W tym samym czasie na terenach rekreacyjnych miasta zostaną rozlokowane również hamaki, z których mieszkańcy korzystali w poprzednim sezonie. Zostaną one ustawione w pobliżu placów zabaw w Parku Planty (1 sztuka) i w Parku Konstytucji 3 Maja (1 sztuka).

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd