Została podpisana umowa o współpracy

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski 8 stycznia gościł delegację z maltańskiego miasta Sliema. Podczas wizyty została podpisana umowa o współpracy.

Umowa inicjuje wspólne działania obu miast na wielu polach. Dokument o współpracy podpisali prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, burmistrz Sliemy Anthony Chircop i sekretarz wykonawczy Sliemy Matthew Dimech.

 

Podpisanie umowy o współpracy

Samorządowa delegacja ze Sliemy po raz pierwszy gościła w Białymstoku podczas Dni Miasta w 2014 roku.

– Od razu zakochaliśmy się w tym mieście i jego mieszkańcach. Już wtedy liczyliśmy, że uda się zacieśnić naszą współpracę – podczas spotkania w Pałacyku Gościnnym powiedział przewodniczący delegacji, burmistrz Sliemy Anthony Chircop.

 

Sliema miasto partnerskie Białegostoku

Dzięki podpisanej umowie między partnerskimi miastami będzie realizowana m.in. wymiana ekonomiczna, turystyczna i kulturalna. Możliwa będzie wymiana sportowców, uczniów, studentów i nauczycieli we wspólnych projektach wychowawczych. Współpraca obejmie takie dziedziny, jak gospodarka, transport i infrastruktura, ochrona środowiska, pomoc socjalna i społeczna polityka miasta, administracja publiczna i bezpieczeństwo.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd