Wystawa „Białystok w dekadach”

Od piątku,17 listopada, do końca roku w Centrum im. Ludwika Zamenhofa będzie można obejrzeć wystawę archiwalnych zdjęć Białegostoku i jego mieszkańców. Zaprezentowane fotografie pokazują nasze miasto w czasie od odzyskania niepodległości do końca lat 80. XX wieku.

„Białystok w dekadach” to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00 w BOK – Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy ul. Warszawskiej 19. Fotografie pochodzą ze zbiorów Mediateki CLZ czyli multimedialnego archiwum historii mówionej naszego miasta i regionu. Wystawa obejmuje niewielki wycinek kolekcji zdjęć zgromadzonych w ciągu ostatnich siedmiu lat. Dobierając fotografie organizatorzy ekspozycji starali się, aby były one reprezentatywne dla każdej dekady.

 

Wystawa prezentuje swoiste migawki z życia miasta i jego mieszkańców z około 70-letniego okresu XX wieku. Są to typowe dla tamtych czasów zdjęcia białostoczan podczas spędzania czasu wolnego, odbudowy i rozbudowy miasta, pochodów pierwszomajowych, demonstracji z lat 80. Wszystkie wydarzenia są ukazane na tle zmieniającego się krajobrazu Białegostoku. Fotografie są związane ze wspomnieniami mieszkańców naszego miasta. Warto zagłębić się w te obrazy – opowieści o dawnym Białymstoku i białostoczanach.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd