Powiększyły się dwie linie w ZOO

   • W białostockim Akcencie ZOO przybyło zwierząt
  • Na świat przyszły tam dwa danielątka
  • Decyzję w sprawie imion podejmą mieszkańcy Białegostoku 

W białostockim Akcencie ZOO przybyło zwierząt. Na świat przyszły tam dwa danielątka. Są zdrowe i piękne. Najpierw – 11 czerwca – urodziła się samiczka daniela płowego. Jej matka ma na imię Lipa, ojcem jest Borys. Dzień później narodził się samczyk linii białej. Jego rodzicami są Lola i Kuba. Po tych narodzinach stado danieli w białostockim ogrodzie zoologicznym liczy 7 osobników linii białej i 5 linii płowej.

 

– Cieszymy się, że nasze ZOO się powiększa – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Jeśli zwierzęta rodzą się w ogrodzie zoologicznym, to znaczy, że mają tam dobre warunki do życia i takie staramy się zapewniać naszym podopiecznym – dodaje.

 

Młode danielki są bardzo płochliwe, ale nie tak trudno je zobaczyć. Nie mają również imion. Decyzję w tej sprawie podejmą mieszkańcy Białegostoku. Ponieważ zgodnie z tradycją Akcentu ZOO imię samiczki powinno zaczynać się na literę „L”, a samczyka na literę „K”, wybrane zostały po trzy propozycje: Lamia, Lira i Luna oraz Kajtek, Kermit i Koral. Które jest najładniejsze? Zdecyduje sonda na Facebook’owym fanpage’u „Wschodzący Białystok”. Głosować można do północy.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd