Miasto zaprasza turystów

   • Goście będą mogli skorzystać z Multimedialnego Centrum Informacji Turystycznej
  • Informacji o tym, co warto zobaczyć, udzielają przewodnicy białostockiego oddziału PTTK
  • Turyści mogą również zwiedzać miasto korzystając z miejskiej sieci BiKeR 

Jeszcze przed rozpoczęciem weekendu majowego w bramie Pałacu Branickich zostało uruchomione Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej. Informacji o tym, co warto zobaczyć i co dzieje się w Białymstoku, udzielają przewodnicy białostockiego oddziału PTTK. Wzorem lat ubiegłych jest także możliwość zwiedzania zabytkowego zegara na wieży Bramy Pałacu we wszystkie weekendy oraz dni świąteczne (do 1 października).

 

– Wytyczone szlaki turystyczne, które wiążą się z historią i wielokulturową tradycją miasta cieszą się zwykle dużym zainteresowaniem turystów – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – Białystok ma też niezwykłe murale, które w ubiegłym roku w konkursie Portalu Komunalnego zostały uznane za najpiękniejsze w Polsce. To też warto zobaczyć.

Turyści, którzy zechcą odwiedzić Białystok, będą mogli zwiedzać miasto korzystając z miejskiej sieci BiKeR i ponad 110 km dróg rowerowych. Nasi goście mają do dyspozycji ponad pół tysiąca rowerów na pięćdziesięciu stacjach. Przez Białystok przebiega też najpiękniejsza rowerowa trasa Polski, czyli szlak Green Velo, więc możemy spodziewać się turystów podróżujących tym szlakiem.

 

Do kalendarza letnich atrakcji Białegostoku na stałe weszły też przejażdżki zabytkowym autobusem – tzw. ogórkiem. W każdą niedzielę (do 27 sierpnia) można wybrać się w podróż autobusem marki Jelcz i zwiedzić Białystok słuchając opowieści przewodników PTTK. Podobnie jak w poprzednich latach odjazdy bezpłatnego autobusu odbywają się o godz. 11.00 i 12.00 z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II).

Gdyby pogoda sprzyjała, warto wybrać się na plażę na Dojlidach. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia komfortowe warunki do wypoczynku, także aktywnego, oferuje też sprzęt wodny.

 

Niedaleko Białegostoku jest sporo ciekawych miejscowości, gdzie nie brakuje śladów różnorakich kultur, a w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miasta znajduje się wiele unikatowych w skali europejskiej zespołów przyrodniczych i zabytkowych, nie mówiąc już o kilkuset obiektach zabytkowych na terenie Białegostoku. To wszystko sprawia, że turyści z Polski i zagranicy coraz częściej nas odwiedzają. W ostatnich latach na mapie Białegostoku pojawiło się kilka nowych hoteli z ofertą dla mniej i bardziej zamożnych turystów. Podobnie jest z branżą gastronomiczną. Turyści mają do wyboru zdecydowanie więcej restauracji, także tych z kuchnią tradycyjną, niż jeszcze kilka lat temu.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd