Styczniowa akcja wolontariuszy na Dzień Babci i Dziadka

 

„Pora na Psiego Seniora” to nowa, styczniowa akcja wolontariuszy ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku, która ma zwrócić uwagę na psich seniorów przebywających w schronisku, a także zachęcić do ich adopcji.

Podczas akcji skupiamy się na psach powyżej 10 roku życia, obecnie w białostockim schronisku psów w tym wieku przebywa ponad 70.

– Na adopcję starszych psów decyduje się niewiele osób, większość patrzy z większą sympatią na młodsze psy a z zupełnym rozczuleniem na szczeniaki. One mają większe szanse na adopcje. Te starsze psiaki często są pomijane i zapomniane, a to właśnie one, z wielkim życiowym doświadczeniem, po przejściach, potrzebują przede wszystkim naszej uwagi i miłości, by móc się zestarzeć nie w schroniskowym boksie, a właśnie przy boku ukochanego opiekuna bądź opiekunki - mówi jeden z organizatorów akcji Maciej Żalikowski.

Nie przez przypadek na seniorską akcję wybraliśmy właśnie styczeń, kiedy obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Te nasze schroniskowe staruszki to takie psie babcie i psi dziadkowie.

Przez cały miesiąc będziemy pokazywać i zachęcać do adopcji tych psich seniorów. Ruszamy ze specjalnym wydarzeniem na naszym profilu na Facebooku, gdzie będziemy zamieszczać wszystkie aktualności i szczegóły poszczególnych wydarzeń. Przez cały miesiąc będziemy podkreślać, że psiego seniora z białostockiego schroniska adoptuje się za symboliczną złotówkę.

Głównym wydarzeniem w ramach akcji, będzie weekend kameralnych spacerów ze staruszkami, który odbędzie się w dniach 20–21 stycznia. Będzie można wtedy porozmawiać z wolontariuszami, poznać psa, wybrać się na wspólny spacer, zrobić pamiątkowe zdjęcie. Natomiast w ostatnią niedzielę stycznia, 28 stycznia, zapraszamy wszystkich posiadaczy starszych czworonogów oraz tych, którzy myślą o adopcji staruszka na otwarte wykłady specjalistów o opiece nad dorosłymi psami.

Zdjęcia naszych starszych podopiecznych będzie można przez cały miesiąc zobaczyć w kilkunastu lokalach gastronomicznych na terenie miasta, gdzie będą dostępne albumy ze zdjęciami. Specjalne zdjęcia będą też przez cały miesiąc udostępniane na naszym profilu na Facebooku. Przybliżymy też historie osób, które adoptowały seniorów z białostockiego schroniska.

Do akcji włączyły się również sklepy zoologiczne z Białegostoku, które wszystkim osobom, które zdecydują się na adopcję starszych psów z naszego schroniska, przygotowały specjalne rabaty.

Więcej informacji można przeczytać na stronie wydarzenia Wolontariatu - Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku na Facebooku.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd