Borzęcin. Mistrzostwa w silnej obsadzie

Po raz kolejny najlepsi szachiści rywalizowali w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Małopolski w Szachach Szybkich P-15. Turniej rozgrywany był w Sali Imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie, a jego organizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Małopolski Związek Szachowy w Krakowie. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

 

W zawodach zwyciężył arcymistrz Vladimir Malaniuk z Ukrainy, (AKSz Hetman-politechnika Koszalinska Koszalin). Wśród 66 osób biorących udział w mistrzostwach aż 55 posiadało kategorie szachowe, w tym m.in.: 2 arcymistrzów, 1 mistrz międzynarodowy, 2 mistrzów FIDE, 8 kandydatów na mistrza oraz szachiści, którzy mieli kategorię szachową od 4 do 1.

 

– Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich w Borzęcinie są wielkim świętem szachów nie tylko w regionie tarnowskim, ale w całej Małopolsce – komentuje Wiesław Kasperek, organizator i sędzia międzynarodowy. – Turniej składał się z 11 rund, co było dość wyczerpujące, ale pozwoliło uniknąć przypadkowych wyników. Oprócz naszych rodaków występowali też goście z Ukrainy. Tu w Borzęcinie spotykamy się w ostatnich latach bardzo regularnie, a przybywającym tu zawodnikom bardzo podoba się organizacja i atmosfera miejscowych turniejów. Na uwagę zasługuje zaangażowanie pracowników ośrodka kultury dbających o wiele szczegółów oraz wójta Janusza Kwaśniaka – entuzjastę szachów, bez wsparcia którego nie można byłoby zorganizować tak wspaniałych imprez w gminie Borzęcin – dodaje.

 

Wyniki zawodów:

I miejsce: zdobył arcymistrz Vladimir Malaniuk z Ukrainy, (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin) – uzyskał 9 pkt w 11 partiach.

II miejsce: zdobył mistrz Międzynarodowy Petro Golubka z Ukrainy (LUKKS Kielce) – uzyskał 8,5 pkt.

III miejsce: zdobył Jerzy Kyć z Krakowa, (TS Wisła Kraków) – uzyskał 8,5 pkt.

IV miejsce: zdobył arcymistrz Mirosław Grabarczyk z Żnina, (ŻTMS Baszta Żnin) – uzyskał 8 pkt.

V miejsce: zdobył Andrzej Gbyl z Krakowa (KKSz Kraków) – uzyskał 8 pkt.