Borzęcin. „Snajper 2017” na bieleckim „piekiełku”

Na strzelnicy w Bielczy odbył się XVII Turniej Strzelecki „Snajper 2017”, zorganizowany przez Koło strzeleckie LOK w Bielczy przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie i pod honorowym patronatem Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.

 

Strzelcy rywalizowali w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety i młodzicy. W zawodach mógł wziąć udział każdy, kto wyraził chęć sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu z broni małokalibrowej typu KBKS w pozycji leżącej do tarczy na dystansie 50 metrów. Najlepszymi w swoich kategoriach okazali się: Grzegorz Gzyl, Anna Widło oraz Filip Drąg.

 

– Zawody mają już naprawdę długą tradycję. Pierwsze organizowaliśmy 17 lat temu, a idea zrodziła się na bazie funkcjonującego w Bielczy koła LOK, gdzie – z sukcesami – od wielu lat, trenuje kilkunastu strzelców z terenu gminu Borzęcin, pasjonatów tego sportu – mówi wójt Janusz Kwaśniak, patron, fundator nagród i uczestnik bieleckiego turnieju.

 

Do nich bezsprzecznie zalicza się Zygmunt Szawernoga – prezes miejscowego koła LOK, „spirytus movens” i organizator wielu turniejów strzeleckich, w tym „Snajpera”.

– Dzisiejsza frekwencja, a w zasadzie rekord frekwencyjny, bo na listach startowych zameldowało się 82 strzelców – świadczy o tym, że zainteresowanie tą dyscypliną sportu jest w regionie brzeskim i w gminie Borzęcin bardzo duże i z tego ogromnie się cieszę – komentował prezes Szawernoga.

 

W bieleckim turnieju każdy zawodnik miał do dyspozycji trzy strzały próbne, a następnie oddawał dziesięć strzałów punktowanych. Wśród uczestników było wielu takich, którzy strzelają od kilkunastu lat, ale i tacy, którzy mieli broń w rękach po raz pierwszy.

- Dla mnie każde kolejne zawody to ogromna przyjemność i rozrywka. Adrenalina rośnie wraz z  oddanym strzałem, a sam zapach prochu – wciąga – przyznaje Zygmunt Szawernoga.

 

W trakcie Turnieju uczestnicy mogli częstować się przygotowaną przez organizatorów herbatą, bigosem i kiełbaską z rozpalonego obok strzelnicy ogniska. Po ponad pięciogodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w każdej z kategorii.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.

 

Najmłodsi pasjonaci strzelectwa okazję do turniejowej rywalizacji będą mieli już niedługo. W trakcie zimowych ferii organizowanych przez GOK Borzęcin, w sobotę 11 lutego w Warysiu rozegrane zostaną zawody dla dzieci i młodzieży. Emocje i dobra zabawa gwarantowane!