Rywalizacja o tytuł najlepszego strzelca w gminie

 

Zimowa sceneria powitała około 80 młodych pasjonatów strzelectwa sportowego, którzy mimo mrozu postanowili spędzić ostatni dzień ferii zimowych w plenerze, biorąc udział w rywalizacji o tytuł najlepszego strzelca w gminie Borzęcin. Zawody od osiemnastu już lat odbywają się na prowizorycznej strzelnicy stworzonej na jeden dzień obok budynku świetlicy GOK w Warysiu, jednej z najmniejszych miejscowości gminy. Patronat nad tegoroczną imprezą – jak każe już kilkunastoletnia tradycja – objął Czesław Małek, przewodniczący Rady Gminy Borzęcin, orędownik tego rodzaju zmagań i wieloletni działacz miejscowego koła strzeleckiego. Organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz koło strzeleckie LOK z Bielczy.

Zawody strzeleckie były jedną z wielu atrakcji w ramach programu „FERIE 2018 w Borzęcinie”. Organizatorzy zadbali, by wszyscy chętni zostali dowiezieni na miejsce rywalizacji. Przygotowano również dla nich poczęstunek w postaci pieczonej kiełbaski, herbaty i słodkości.

– Od wielu lat zawody te cieszą się w gminie Borzęcin sporym zainteresowaniem i dużą frekwencją. Tradycyjnie organizujemy je z GOK na zakończenie zimowych ferii – mówi Czesław Małek.

Choć strzelectwo jest dyscypliną bardzo popularną w gminie Borzęcin, ale warto przybliżyć w kilku zadaniach regulamin zawodów. Sędziowie z koła strzeleckiego przygotowali 6 stanowisk wyposażonych w broń sportową długą i pomagali w jej obsłudze. Uczestnicy oddawali trzy strzały próbne, które pozwalają „poczuć” broń. Po serii próbnej każdy wykonał pięć strzałów ocenianych przez skład sędziowski. To one decydują o wyniku końcowym i ewentualnym miejscu zajętym w zawodach.

– Aby wyrównać szanse, młodzi strzelcy podzieleni byli na grupy wiekowe – mówi jeden z sędziów zawodów Zygmunt Szawernoga, prezes LOK w Bielczy.

Wszyscy osiągający najlepsze wyniki otrzymali pamiątkowe puchary, ufundowane przez Czesława Małka, przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin, a zajmujący miejsca od 1 do 3 – nagrody rzeczowe w postaci sprzętu rekreacyjno-sportowego, których fundatorem był GOK Borzęcin.

Nagrody wręczyli patron imprezy Czesław Małek, sędzia główny zawodów Zygmunt Szawernoga oraz wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, który osobiście przybył pogratulować najlepszym i wszystkim, którzy w ten bardzo mroźny dzień wybrali się do Warysia, aby spróbować własnych sił w strzelectwie.

– Bardzo wysoko oceniam poziom organizacyjny i sportowy tego Turnieju. Cieszę się z obecności tak wielu młodych pasjonatów strzelectwa z terenu gminy Borzęcin. To dla dzieci i młodzieży, wypoczywających w trakcie ferii zimowych okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a zarazem  doskonalenia strzeleckich umiejętności – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Turniej ten był ostatnim akcentem programu „Ferie 2018” przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Jak co roku, był on bardzo bogaty i urozmaicony, dzięki czemu nie tylko dostarczył dzieciom i młodzieży korzystającym z oferty wielu pozytywnych emocji i wrażeń, ale też pozwolił mile i aktywnie spędzić czas, a przede wszystkim odpocząć i nabrać sił przed kolejną odsłoną szkolnych zmagań – podsumowuje wójt Kwaśniak.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd