Borzęcin. „Uważaj zuchu na auta w ruchu!”

W czwartek, 24 listopada, w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie odbędzie spotkanie w ramach programu „Bezpieczne drogi z Cemex” – „Uważaj Zuchu na Auta w Ruchu!”. Jest to inicjatywa żwirowni funkcjonującej na terenie gminy Borzęcin, w ramach której dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej będą mogli uczestniczyć w spotkaniu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

Wydarzenie zostało podzielone na trzy części – rozmowę z funkcjonariuszami policji, spektakl edukacyjny oraz konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Bohaterami przedstawienia teatralnego są dzieci: Kuba i Anka. Pasją chłopca są wielkie samochody jeżdżące po drodze obok domu. Chłopiec wymyśla sobie bajeczny świat, w którym pojawiają się ogromne samochody i sprzęt ciężki: ogromne piaskarki, wywrotki i dźwigi. Pewnego dnia, gdy dzieci bawią się w chowanego wśród wielkich sprzętów, siostra Kuby – Anka – zostaje porwana przez wielką koparkę. Co dzieje się dalej? O tym można się przekonać na spotkaniu w Borzęcinie.

 

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy wspólnie ze swoimi pociechami chcieliby uczestniczyć w spotkaniu.

Akcja zainicjowały fundacje Zaczytani i Cemex–Budujemy Przyszłość oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.