Borzęcin. Uważaj zuchu na auta w ruchu

„Uważaj zuchu na auta w ruchu” to inicjatywa gminy Borzęcin funkcjonująca na terenie żwirowni Cemex, w ramach której dzieci przedszkolne wzięły udział w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Do udziału w przedsięwzięciu realizowanym w ramach programu „Bezpieczne drogi z Cemex” zaprosiliśmy do Domu Ludowego w Borzęcinie przedszkolaki z Borzęcina Górnego i Borzęcina Dolnego – komentuje Maciej Mikołajewski – członek zarządu Fundacji Cemex–Budujemy Przyszłość.

Fundacja otacza opieką inicjatywy społeczne podejmowane w miejscowościach, w których działają zakłady produkcyjne firmy CEMEX – cementownie, wytwórnie betonu towarowego i kopalnie kruszyw, jak ma to miejsce w gminie Borzęcin.

 

Spotkanie zostało podzielone na trzy części. Pierwszą z nich była rozmowa z funkcjonariuszami policji z komisariatu w Szczurowej, dotycząca zasad bezpieczeństwa na drogach, po których poruszają się samochody, koparki, dźwigi i inny ciężki sprzęt. Przedszkolaki miały także okazję obejrzeć spektakl edukacyjny. Jego bohaterami były dzieci mieszkające w okolicy, w której pojawiają się ogromne samochody. To, co zapamiętały z bajki, mogły zaprezentować w trakcie konkursów wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

– Dzieci doskonale spędziły tutaj czas. Nie dość, że świetnie bawiły się, to jeszcze miały okazję przypomnieć sobie najważniejsze zasady poruszania się po drogach i miejscach, gdzie porusza się ciężki sprzęt – mówiła jedna z opiekunek. – Maluchy obiecały także opowiedzieć swoim rodzicom o tych zasadach.

Akcja zorganizowana została przez fundacje: Zaczytani i Cemex–Budujemy Przyszłość oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.