Biegnij po zdrowie i nagrody

 

Już tylko niespełna dwa tygodnie zostało do startu 2. Borzęcińskiej Dychy – imprezy biegowej w gminie Borzęcin, w której w ubiegłym roku wystartowało ponad pół tysiąca uczestników.

– Po raz kolejny przygotowano biegi na różnych co do długości dystansach dla różnych grup wiekowych, począwszy od przedszkolaków, poprzez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, na pięciu kategoriach wiekowych biegu głównego skończywszy. Idealnie płaska i wymierzona wg. norm atestowych trasa Borzęcińskiej dychy jest dla uczestników biegu okazją do poprawienia swoich wyników i pobicia kolejnych rekordów. Nowością tegorocznych zawodów jest – mający formę rekreacyjną – marsz nordic walking na dystansie 6 kilometrów – informuje wójt Borzęcina, Janusz Kwaśniak.

 

Celem imprezy jest była popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy sportu i rekreacji ruchowej, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Organizatorzy zawodów zachęcają do jak najszybszego zgłaszania się. Zapisu można dokonać poprzez specjalny formularz internetowy.

– Czekają atrakcyjne pakiety startowe, w których m.in. plecak dla pierwszych 300 potwierdzonych uczestników dorosłych, do tego piękne, odlewane medale. W trakcie zawodów zaplanowano także gry i zabawy dla dzieci pod opieką animatorów. Po skończonych zawodach przewidziano losowanie ekstra nagród wśród wszystkich uczestników biegu głównego i nordic walking – zachęca Leszek Kępiński ze stowarzyszenia Kępa Sport, główny organizator biegu.

 

Już dzisiaj, Zapraszamy Wszystkich na stadion Victorii Bielcza. Sobota, 30 września. Start biegów dzieci o godz. 11.00. Nordic walking i biegu głównego o godz. 12.00. Biuro zawodów czynne od godz 9.00.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd