Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Chełmku

20 listopada już po raz czwarty obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, ustanowiony na wniosek Rzecznika Praw Dziecka przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku. Wtedy posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, podczas którego głośniej niż zwykle mówić się będzie o prawach najmłodszych. Przypominać, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.

 

O tych prawach dużo się mówiło także w szkołach Gminy Chełmek. Na przykład w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku nauczyciele w każdej klasie wnikliwie omawiali z dziećmi tematykę ich praw. Następnie każdy uczeń zilustrował wybrane przez siebie prawo. Najpiękniejsze prace zdobią szkolny korytarz.

 

– Każde dziecko ma wiele praw. Dbajmy o to, aby nasze dzieci chętnie zdobywały wiedzę, uczyły się i odkrywały świat, ale także chrońmy ich beztroskie dzieciństwo. Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka oraz wykonali ekspozycję plastyczną na szkolnym holu – mówi Iwona Bochenek z SZS-P nr 2 w Chełmku.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd