Święty Mikołaj odwiedzi podwórko Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie

 

Nim Święty Mikołaj dotrze na Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy, na dwa dni zadomowi się na podwórku Zespołu Szpitali Miejskich. Będą animacje dla dzieci, stoisko z rękodziełem i gawędy Marka Szołtyska.

– Wybór miejsca na Podwórko Świętego Mikołaja jest nieprzypadkowy – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Chcemy by pacjenci, którzy nie mogą opuszczać oddziałów, również mogli poczuć trochę atmosfery jarmarku bożonarodzeniowego. Mamy też nadzieję, że uda się trochę odczarować tereny należące do Zespołu Szpitali Miejskich, bo są naprawdę przyjazne. Marek Szołtysek opowie o tradycjach, zwyczajach i obrzędach związanych z Narodzeniem Pańskim. Będzie można spróbować świątecznych przysmaków, wysłać kartkę do bliskich albo przyłączyć się do robienia łańcucha, który podczas Miejskiego Strojenia Choinki zostanie powieszony na bożonarodzeniowym drzewku. Nie zabraknie też animacji dla najmłodszych. Wszystko to w ramach Podwórka Świętego Mikołaja, które organizowane jest na terenie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Podwórko Świętego Mikołaja będzie czynne 13 i 14 grudnia w godzinach od 12.00 do 16.00. Przez cały czas będzie można skorzystać z atrakcji oferowanych na stoiskach: artystycznym, gastronomicznym i z rękodziełem. Specjalny kramik przygotował również chorzowski oddział Poczty Polskiej – będzie można wysłać kartkę świąteczną lub list do najbliższych. Animacje dla dzieci zaplanowano na środę (13 grudnia), a występ Marka Szołtyska na czwartek (14 grudnia).

Podwórko ZSM-u to nie jedyne miejsce, w którym będzie można spotkać Świętego w Chorzowie. Mikołaj wybiera się m.in. do planetarium i na lodowisko. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd