W Chorzowie przez całą zimę będzie padał śnieg

Jest takie miejsce w Chorzowie, w którym przez całą zimę będzie padał śnieg. Wszystko za sprawą świątecznej animacji, która codziennie po zmroku wyświetlana jest na gmachu urzędu. Spadające płatki śniegu to nie jedyna dekoracja, która ma wprowadzić chorzowian w bożonarodzeniowy nastrój. Kilkaset migających śnieżynek, gałązek, bombek i gwiazdek pojawiło się już na latarniach w całym mieście. Ulice rozświetla dodatkowo ponad 1,5 kilometra kolorowej girlandy i 51 błyszczących kurtyn. Największą dekoracją jest 4-metrowa, świecąca bombka, która stanęła na placu Hutników. Dekoracja, będzie zarazem „bramą wejściową” na chorzowski jarmark, który rozpocznie się 15 grudnia.

 

We wszystkich dzielnicach stanęły choinki – największa, jak co roku, pojawiła się przy budynku Poczty Głównej. Drzewka ubrane w bombki i lampki można oglądać między innymi na placu Jana w Chorzowie Starym, na placu Mickiewicza w Chorzowie II, obok pomnika harcerza na Klimzowcu, na skwerze u zbiegu ulic Długiej i Trzynieckiej w Chorzowie Batorym czy przy ul. Głównej w Maciejkowicach. Choinki trafiły także do Urzędu Stanu Cywilnego, Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu oraz do Urzędu Miasta.

 

Na świąteczne dekoracje czeka jeszcze drzewko na placu Hutników – jarmarkową choinkę ozdobią mieszkańcy. Wspólne zawieszanie dekoracji oficjalnie rozpocznie Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy (15.12 godzina 16.00).

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd