Maluchy poznają zasady zdrowego odżywiania

 

W tym roku Urząd Miasta Chorzów postanowił przypomnieć najmłodszym mieszkańcom Chorzowa w jaki sposób należy się odżywiać, aby uniknąć problemów ze zdrowiem w przyszłości. Światowy Dzień Walki z Otyłością będzie okazją do spotkania na temat prowadzenia zdrowego stylu życia. W ostatnich latach wzrosła liczba osób zmagających się z nadwagą i otyłością.

– Przyczyny tego stanu rzeczy to przede wszystkim siedzący tryb życia, brak ruchu i niezdrowe odżywianie – podkreśla Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Aktywizacji Społecznej. – Jeśli chodzi o statystyki dotyczące nadwagi u dzieci, to w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat odsetek dzieci z nadwagą wzrósł dwukrotnie i obecnie wynosi 17%. Dlatego tego typu działania jak edukacja żywieniowa należy rozpoczynać od najmłodszych lat – dodaje.

Akcja rozpoczęła się 24 października w Przedszkolu Nr 1 w Chorzowie, gdzie specjaliści przeprowadzą warsztaty, podczas których postarają się zaszczepić odpowiednie nawyki żywieniowe. Ponadto każde dziecko otrzyma od Prezydenta Miasta świeże owoce i tematyczną kolorowankę.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd