Zapisy na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet

 

Mieszkanki Ciechanowa, które ukończyły 16 rok życia, mogą uczestniczyć w cyklu bezpłatnych zajęć, obejmujących praktyczne treningi samoobrony. Utworzone zostaną grupy dla pań zaawansowanych, które ukończyły ubiegłoroczną edycję kursu oraz dla pań początkujących. Przewidziane są zajęcia warsztatowe i teoretyczne z psychologiem, dietetykiem i przedstawicielami służb mundurowych. Zapisywać można się do 21 stycznia, poprzez stronę internetową Urzędu Miasta.

Żeby się zapisać, należy wypełnić formularz opublikowany na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów. Zapisy będą prowadzone do 21 stycznia do godz. 22.00. Kurs jest całkowicie bezpłatny. Stanowi realizację projektu, który zwyciężył w głosowaniu mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Autorem jest radny Michał Rząsiński, (nauczyciel wychowania fizycznego, trener i zawodnik taekwon-do, wielokrotny Mistrz Polski), który wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia w ubiegłym roku pierwszego kursu. Tegoroczny projekt obejmuje zajęcia, na które mogą zapisywać się kobiety, które ukończyły pierwszą edycję oraz zajęcia przeznaczone dla pań, które chciałyby dopiero zacząć uczyć się samoobrony. Zajęcia praktyczne prowadzić będą trenerzy LKS Matsogi Ciechanów (klub taekwon-do, klub wyspecjalizowanych trenerów i instruktorów, wielokrotnych Mistrzów Świata i Europy). Odbędą się one w cyklu 8 spotkań treningowych w każdej grupie. Zajęcia teoretyczne stanowić będą odrębne spotkania.

 

Kurs samoobrony dla kobiet - Bezpieczna ciechanowianka

Aby się zapisać, należy podać swoje dane, zaakceptować regulamin, oświadczyć brak przeciwwskazań zdrowotnych oraz zaznaczyć jedną z grup. Wstępnie ustalono dwie grupy, ich ostateczna liczba uzależniona będzie jednak od liczby zgłoszeń. Zajęcia będą odbywały się w hali sportowej MOSiR przy ul. Kraszewskiego 8 – dla zaawansowanych w poniedziałki, a dla początkujących w czwartki, w godz. 19.30-21.00. Przestrzeń pozwala na utworzenie liczniejszych niż w poprzedniej edycji grup, prowadzonych jednocześnie przez większą liczbę trenerów. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń. W zależności od zainteresowania, brane jest pod uwagę zorganizowanie dodatkowych grup, przewidziana jest także edycja jesienna. O ostatecznym zakwalifikowaniu się do grupy, panie będą informowane mailowo lub telefonicznie. Informacje będą mogły uzyskać w Wydziale Kontaktów Społecznych Urzędu Miasta, dzwoniąc pod nr. telefonu 23 674 92 17.

7 lutego o godz. 18.00 w hali przy ul. Kraszewskiego 8 zaplanowane jest spotkanie organizacyjne z udziałem uczestniczek oraz wszystkich organizatorów i wspierających inicjatywę. Podczas spotkania, zaprezentowany zostanie specjalny pokaz samoobrony. Pierwsze zajęcia dla poczatkujących odbędą się 8 lutego, pierwsze dla zaawansowanych – 12 lutego. Na pierwszy trening należy dostarczyć trenerowi wypełnione i podpisane oświadczenie, a w przypadku osób niepełnoletnich – pisemną zgodę opiekuna prawnego. Formularze są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów. Dostępny jest tam regulamin, zawierający szczegółowe informacje.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd