Został wyłoniony zwycięski projekt

Zorganizowany przez Urząd Miasta Ciechanów konkurs na projekt muralu, który w przyszłym roku powstanie na budynku przy pl. Kościuszki w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, został rozstrzygnięty. Nadesłano 21 prac, autorką zwycięskiego projektu jest Mariola Kujawa.

Mural będzie jednym z elementów uczczenia rocznicy, miasto przygotowuje szereg wydarzeń z nią związanych. Do konkursu na projekt wpłynęło 21 prac, z czego 3 nie spełniały wymogów formalnych. Udział w konkursie mógł wziąć każdy. Zwycięską pracę wyłoniła komisja konkursowa. Oceniającym nazwiska autorów nie były znane. Brano pod uwagę były walory artystyczne oraz zgodność z tematyką konkursu.

 

Projekt, który wygrał wykonała Mariola Kujawa. Prócz niezbędnych elementów patriotycznych, niepodległościowych, pojawia się motyw ciechanowski – zamek w tle. Zawarte jest również hasło: „W sercach noście narodowego ducha wolności”.

Mural powstanie na północnej ścianie szczytowej budynku, znajdującego się przy pl. Kościuszki 1/3. Obejmie obszar od poziomu piątej kondygnacji w dół – do wysokości drugiej. Zajmie powierzchnię około 105 m².

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd