Nowe obiekty sportowe za 200 tys. zł

 

W Ciechanowie przy stawku w okolicy kościoła Św. Piotra powstaną skatepark i pumptrack. O nowe obiekty sportowe, których nie ma jeszcze ani w mieście, ani na terenie powiatu, postulowała przede wszystkim młodzież.

Skatepark to miejsce do bezpiecznej jazdy na rolkach, deskorolce, longboardzie czy hulajnodze. Pumptruck umożliwi natomiast rowerowe ćwiczenia sportowe. Oba obiekty sportowe będą przystosowane do potrzeb osób w różnym wieku i o zróżnicowanych umiejętnościach.

Obiekty sportowe mają propagować aktywny i zdrowy styl życia oraz być alternatywą spędzania wolnego czasu dla młodszej części ciechanowian.

– Obiekty tego typu to nie tylko ciekawa rozrywka. Dają one możliwość rozwijania zainteresowań i zachęcają do aktywnego i zdrowego stylu życia, sprzyjają także integracji. Ponadto mogą odciągnąć młodych ludzi od ekranów komputerów i smartfonów, jak również używek. Uprawianie sportów w odpowiednich do tego warunkach jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż w przypadkowych i prowizorycznych miejscach. Skatepark i pumptruck z pewnością będą atrakcyjnym uzupełnieniem rozwijającej się w Ciechanowie infrastruktury sportowej i rowerowej – mówił prezydent Krzysztof Kosiński.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd