Wspólnymi siłami posadzili drzewa

Mieszkańcy Gminy Cybinka zostali zaproszeni przez burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka na wspólne sadzenie drzew. W czwartek, 16 listopada, na poboczu drogi między Cybinką a Bieganowem liczna grupa uczniów z Zespołu Szkół w Cybince, podopiecznych ŚDS w Bieganowie oraz chętnych mieszkańców wspólnie posadziła sadzonki modrzewia.

Nadleśnictwo Cybinka w ramach współpracy nieodpłatnie przekazało Gminie Cybinka 310 sztuk sadzonek. Dzięki temu mogliśmy zorganizować tą wspaniałą akcję. To wydarzenie pozwoliło pokazać jego uczestnikom, szczególnie młodemu pokoleniu, że dbanie o przyrodę nie jest nam obojętne. Posadziliśmy drzewa, które są głównym elementem piękna krajobrazu, z którego możemy korzystać i o które powinniśmy dbać.

Dziękujemy wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel i chętnie włączyły się w udział w akcji. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Nadleśnictwa Cybinka za współpracę w tak ważnym przedsięwzięciu, za nieodpłatne przekazanie sadzonek i udostępnienie szpadli. Wspólnymi siłami za parę lat będziemy bogatsi o kolejne drzewa i liczymy na dalszą współpracę.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd