Animowana produkcja o roli więzi

 

Bezpieczna więź rodzic-dziecko, zwana także przywiązaniem, to rodzaj „bliskości” – relacja oparta na dostępności fizycznej i emocjonalnej rodziców. W pierwszych latach swojego życia dzieci rozpoczynają niesamowitą drogę rozwoju i zmian. W trakcie tego okresu więź stanowi fundament, wspierający każdą sferę rozwoju dziecka. Dlatego, chcąc wspierać rodziców w tym trudnym zadaniu, Czeladź wraz ze Stowarzyszeniem Moc Wsparcia rozpoczynają kampanię społeczną „Wielka Moc”.

Autorzy kampanii zdecydowali się na atrakcyjną formę przekazu, dlatego innowacyjnym elementem akcji jest film „Wielka Moc” – pierwsza w Polsce animowana produkcja opowiadająca o roli więzi w wychowaniu dzieci.

 

Jako widzowie tego kilkuminutowego filmu odkrywamy trzy alternatywne wersje historii małego chłopca, który doświadcza w trudnej sytuacji różnych reakcji ze strony opiekunów. Poznajemy Roberta, jego rodziców oraz tajemnicze drzewo, które intryguje chłopca równie mocno, co przeraża. O tym, co z tego wyniknie i jakie przyniesie konsekwencje dla dalszego rozwoju Roberta, dowiemy się oglądając kolejne sceny animacji. Film został przygotowany w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Kampania prowadzona będzie w tradycyjnych mediach ogólnopolskich i lokalnych oraz w mediach społecznościowych. Warto odwiedzić stronę internetową kampanii.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd