Częstochowa. Przywiąż wagę do 1%

W najbliższy poniedziałek na placu Biegańskiego odbędzie się mannequin challenge, zachęcający do pozostawiania 1% podatku w Częstochowie. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni.

Kampania „Przywiąż wagę do 1% w Częstochowie” organizowana jest, jak co roku, przez Urząd Miasta i Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych. W tej edycji w ramach wydarzenia na placu Biegańskiego odbędzie się happening połączony z akcją „Mannequin challenge – zważ na 1%”. W zabawie weźmie udział ponad 600 osób: mieszkańcy Częstochowy, przedstawiciele i podopieczni organizacji pozarządowych oraz uczniowie częstochowskich szkół. Na miejscu będzie również prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Początek spotkania o godzinie 11.00.

 

Celem happeningu jest zwrócenie uwagi mieszkańców na działalność społeczną i rolę częstochowskich organizacji pożytku publicznego oraz promocja „1%”.Uczestnicy ustawiają się w taki sposób, by stworzyć jak największy żywy napis 1%, a następnie zastygają w bezruchu, dowolnie interpretując hasło „ZWAŻ NA  %” – oznacza to, że mogą przygotować banery, tabliczki, rekwizyty itp. związane z działalnością społeczną i kampanią 1%.

Całe wydarzenie zostanie sfilmowane – zarówno z ziemi, jak i z powietrza. Dzięki temu powstanie spot promujący kampanię „Przywiąż wagę do 1% w Częstochowie”. Dla przedstawicieli organizacji pożytku publicznego przygotowano zaś konkurs na najlepszy baner promujący kampanię 1 %.

Zwieńczeniem happeningu będzie rozdanie uczestnikom kartek w barwach miasta. Zostaną one uniesione ku górze, tworząc flagę.

Dodatkowe atrakcje:  • rozgrzewka w rytmie Zumby,
  • interaktywne warsztaty literackie dla dzieci pt. „Mapa przyszłości Częstochowy”,
  • malowanie twarzy w barwy miasta i 1%,
  • ciepła herbata i drobny upominek dla każdego uczestnika.