Hard Dog Race Base 2017

 

23 września w Dąbrowie Górniczej, po raz pierwszy w Polsce, odbędą się zawody Hard Dog Race Base. Na torze motocrossowym w Zakawiu zawodnicy, wspólnie ze swoimi czworonogami, będą musieli pokonać trasę o długości 6 kilometrów złożoną z 16 przeszkód.

Hard Dog Race jest Ekstremalnym Biegiem Terenowym, w którym pies w parze z właścicielem pokonuje specjalnie przygotowaną trasę składającą się z wodnych, błotnych i piaskowych przeszkód. W biegu, który nie wymaga ani od psa, ani od pana specjalnego przygotowania, swoich sił może spróbować każdy chętny bez względu na rasę psa.

Doświadczenie z dotychczasowych zawodów rozgrywanych m.in. na Węgrzech pokazuje, że każdy, kto lubi biegać, lubi wyzwania, nie boi się wybrudzić i tworzy zgraną parę ze swoim psem jest w stanie pokonać tę trasę.

Hard Dog Race to nie tylko zawody z psem. Naszym hasłem jest: pies to nie tylko „żyjące stworzenie”, to nasz  przyjaciel i członek rodziny. Dlatego zasługuje on na uwagę, szacunek i miłość. HDR wierzy w to, że właściciele psów i osoby nieposiadające psów mogą żyć w zrozumieniu i wzajemnej tolerancji.  Fundamentem tego porozumienia jest podnoszenie poziomu kultury posiadania psów, co HDR stara się wspierać. Celem każdej imprezy jest stworzenie niezapomnianego przeżycia, zarówno dla uczestników (właścicieli oraz ich psów), jak i dla widzów (również psich).

Dlatego też poza wyścigiem planujemy pokazy psiej tresury czy interaktywne zajęcia z agility. Ponadto pojawią się psy ze schroniska, które będzie można poznać i ewentualnie później adoptować. Współpracujemy ze schroniskami i fundacjami działającymi na rzecz adopcji psów i wspieramy je jak możemy. Na imprezie Hard Dog Race każdy znajdzie coś dla siebie.

Świat psów zauroczył go 30 lat temu. W czasie swojej misji w Afganistanie jako przewodnik psa-sapera zrozumiał, co znaczy współpracować z psem w warunkach ekstremalnych. Regularnie bierze udział w ekstremalnych biegach z przeszkodami. Od ponad 20 lat trenuje sztuki walki. Z takim zapleczem pomysł stworzenia zawodów Hard Dog Race był praktycznie czymś naturalnym.

Zapisy online są aktywne do 17 września na stronie internetowej.

Będzie można się zapisać również w dniu zawodów, na miejscu. Dodatkowych informacji o zawodach udziela również Joanna Duda pod numerem telefonu 505 603 049 lub mailowo pod adresem duda.joanna@harddograce.pl

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd