Targi Przedsiębiorczości Społecznej

 

W niedzielę, 3 września, w trakcie Elbląskiego Święta Chleba, odbędą się Targi Przedsiębiorczości Społecznej. W strefie prowadzonej przez podmioty ekonomii społecznej odbędzie się wiele ciekawych warsztatów. Naturalna Żywność przeprowadzi warsztat, na którym uczestnicy jarmarku będą mogli sobie ukulać trufle z naturalnych produktów. Polska Izba Dziedzictwa Kulturowego nauczy, jak dawniej wyglądała obróbka lnu i konopi włóknistych. Stowarzyszenie Inspiratornia wtajemniczy w Mehendi, czyli sztukę zdobienia ciała henną. Stowarzyszenie Nowe Monasterzysko zaprasza na warsztaty florystyczne, a Stowarzyszenie Kadyny na warsztaty filcowania. Niepowtarzalne przedmioty wykonane podczas warsztatów będzie można zabrać ze sobą.

 

Będzie można również spędzić czas aktywnie – Stowarzyszenie HealthRevolution przy pomocy specjalistycznego sprzętu pokaże jak szybko i efektywnie poprawić swoją sylwetkę natomiast Stowarzyszenie Babska Wyspa zaprosi do wspólnego tańca Slavika Dance. Szczegółowy program warsztatów dostępny jest na stronie internetowej.

Targi Przedsiębiorczości Społecznej to również okazja, aby zakupić unikatowe wyroby rękodzielnicze wykonane przez Stowarzyszenie Kadyny i Stowarzyszenie Art-kreatywni, a Stowarzyszenie Dwie Wsie będzie miało w swojej ofercie oryginalne portfele. Z domowymi i naturalnymi przetworami wystawią się: Stowarzyszenie Łęcze, Stowarzyszenie Nowe Monasterzysko i Stowarzyszenie Babska Wyspa. Każdy zakup na targach to zakup produktów unikatowych, z których część dochodów przeznaczona jest na cele społeczne, a każda sprzedaż to pomoc w ich realizacji. A po niedzieli kontynuowanie zakupów będzie możliwe na targach wirtualnych. Tam również będzie można znaleźć niepowtarzalne produkty i usługi.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd