Narodowy Dzień Sportu po raz pierwszy

 

Tenis, biegi przełajowe, wspinaczka – to tylko niektóre propozycje, z których będzie można skorzystać w ramach Narodowego Dnia Sportu. Ta cykliczna impreza w tym roku po raz pierwszy odbędzie się również w mieście. W najbliższą sobotę, 7 października, będzie okazja, by skorzystać z bezpłatnych treningów w różnych dyscyplinach sportowych.

– Udział w zajęciach sportowych daje wiele korzyści nie tylko dla naszego organizmu, ale również uczy zasad rywalizacji fair play. W tym roku Gdańsk po raz pierwszy oficjalnie przyłącza się do Narodowego Dnia Sportu. Będzie to doskonała okazja dla mieszkańców do skorzystania z szerokiej oferty ośrodków i klubów sportowych. Może w ten sposób odkryją swoje nowe pasje, a może zarażą sportowym bakcylem swoje dzieci. Namawiam wszystkich do skorzystania z oferty – mówi Paweł Adamowicz prezydent Gdańska.

 

Wśród sportowej oferty dostępnej w Gdańsku, znajdują się takie zajęcia jak: biegi przełajowe organizowane przez Szkołę Podstawową nr 82, wspinaczka na małej i dużej ściance w Szkole Podstawowej nr 27, turniej piłki nożnej rozgrywany na boisku Szkoły Podstawowej nr 20. Tego dnia odbędzie się również dzień otwarty z Lechia Tennis Club, podczas którego odbywać się będą bezpłatne zajęcia tenisowe. Nie zabrakło również zajęć fitness oraz jogi. Szczegółowe informacje na temat zajęć dostępne są na stronie internetowej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na wybrane zajęcia obowiązują zapisy.

Organizatorami Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym roku odbędzie się piąta odsłona ogólnopolskiej inicjatywy, w ramach której odbywają się bezpłatne treningi na terenie całej Polski, dostępne dla wszystkich chętnych.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd