Gdańsk. Gdańszczanka nominowana do tytułu Bizneswoman Roku

Marianna Sitek-Wróblewska, prezes Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej wspierającej dzieci i młodzież pozbawioną opieki rodzicielskiej, została laureatką VIII konkursu „Sukces pisany szminką” w kategorii Działalność Społeczna, uzyskując tytuł Bizneswoman roku.

W kategorii Działalność Społeczna Sitek-Wróblewska była nominowana wraz z Ewą Błaszczyk, prezes fundacji „A kogo”, i Paulą Bruszewska, prezes start-upu społecznego Social Wolves.

– Laureatka działa na rzecz młodego pokolenia. Daje szanse młodym ludziom, o których inni zapomnieli. Tym samym kształci młode pokolenie obywateli. Zarządza fundacją, która stworzyła innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla dzieci i młodzieży pozostawionych bez opieki i bez przyszłości – podkreślają organizatorzy.

Bizneswoman Roku to pierwszy w Polsce konkurs honorujący kobiety aktywnie działające w biznesie i prospołecznych inicjatywach. Przyznawana jest w siedmiu kategoriach: Sukces w korporacji, Moja firma (przychody poniżej 4 mln złotych i powyżej 4 mln złotych), Start-up roku, Pomysł na start, Kobieta w Nowych Technologiach i Działalność społeczna. Wraz z M. Sitek-Wróblewską nominowane w tej ostatniej kategorii zostały Ewa Błaszczyk, prezes fundacji „A kogo”, i Paula Bruszewska, prezes start-upu społecznego Social Wolves.

– Dokonania wielu uczestniczek tegorocznej edycji konkursu zasługują na najwyższe uznanie. W historii konkursu nie było jeszcze tak wysokiego poziomu zgłoszeń. Tym samym konkurencja była ogromna, a wybór finalistek stanowił duże wyzwanie. Paniom, które znalazły się w finale, należą się owacje na stojąco – mówi Olga Kozierowska, pomysłodawczyni konkursu.

Sitek-Wróblewska znana jest z działalności na rzecz dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznej. Związana jest z takimi projektami jak kawiarnia Kuźnia w Gdańsku-Oruni, z Domem Sąsiedzkim czy z So Stay Hotel i barem Centrala w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, gdzie przyuczają się do zawodu i pracują młodzi ludzie, wychowankowie domów dziecka.