Poznaj podopiecznych schroniska Promyk

 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Promyk” w Gdańsku i koci wolontariusze w najbliższą niedzielę zapraszają na niezwykłą imprezę. Już po raz trzeci koty z gdańskiego przytuliska zaprezentują się na nadmorskim deptaku w Brzeźnie w okolicach molo. Początek "kociego wypadu" planowany jest na godzinę 11.00.

Koty spacerujące po nadmorskiej promenadzie? Wydaje się niemożliwe. A jednak schroniskowe koty potrafią zaskakiwać i tak jak wszystkie zwierzęta z gdańskiego „Promyka” zasługują na kochające domy, gdzie będą dla domownikow przyjaciółmi i członkami rodziny. To jeden ze sposobów na przekonanie niedowiarków, że kot także może być zwierzęciem społecznym, towarzyszącym człowiekowi w jego różnych aktywnościach. To także dobry sposób na zwrócenie uwagi mieszkańców na problem bezdomności kotów i konieczności sterylizacji tych zwierząt.

 

Podczas trwania kocich spacerów na świeżym powietrzu będzie można nie tylko pogłaskać schroniskowego mruczka i poznać zwyczaje kotów, ale także wspomóc datkiem zwierzęcą społeczność gdańskiej placówki. Będzie można także zgłosić udział do kociego wolontariatu w schronisku. Organizatorzy pragną też w ten niekonwencjonalny sposób przełamywać stereotypy na temat tych zwierząt: "Wychodzimy z kotami schroniskowymi do gdańszczan, żeby mieli okazje poznać te wspaniale zwierzęta poza klatkami. I mamy nadzieję, że pokochają je jak my" - mówi Małgorzata Zawadzka, liderka kociego wolontariatu w "Promyku".

W schronisku Promyk przebywa obecnie ok 80 kotów. Adopcje możliwe są 7 dni w tygodniu w godzinach 11.00–16.00. Kocie profile dostępne są na stronie internetowej.

Organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania imprezy w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd