Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy na różowo

 

Wiadukt przy ul. Kościuszki (na wysokości Galerii Bałtyckiej) w Gdańsku przez najbliższe dni będzie podświetlony na różowo. Iluminacja uruchomiona zostanie dziś, 22 stycznia 2018 roku po zmroku wraz z oświetleniem ulicznym. Wszystko w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy i odbywającej się w jego ramach akcji Pink Lips Project.

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w 2018 roku obchodzony jest w dniach 22-28 stycznia. W jego ramach od czterech lat odbywa się akcja Pink Lips Project, której symbolem jest kolor różowy. Jej organizatorzy zachęcają kobiety do pomalowania ust na różowo na znak solidarności. Przekonują, że to nie tylko symbol, ale i wyraz szacunku i podziwu wobec kobiet, które podjęły walkę nowotworową. To również oznaka świadomości w zakresie profilaktyki.

Gdańsk włącza się do tej akcji. Dziś około godz. 16.00 uruchomiona będzie różowa iluminacja na wiadukcie przy ul. Kościuszki. Wyłączona zostanie w dniu 28 stycznia (niedziela) 2018 roku, około godz. 24.00.

W Pink Lips Projekt zaangażowani są też studenci medycyny, którzy będą prowadzić akcję edukacyjną skierowaną do mieszkańców Gdańska w Galerii Manhattan, pubach i na uczelniach, a także podczas lokalnych wydarzeń tj. ParkRun, Kino Kobiet.

Akcję może poprzeć każdy – wystarczy zrobić sobie zdjęcie, oznaczyć je tagiem #pinkchallenge i nominować znajomych do szerzenia tej inicjatywy.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd