Gdańsk. Miasto z nagrodami na targach MIPIM w Cannes

Podczas trwających właśnie targów MIPIM 2017 w Cannes delegacja z Gdańska odebrała nagrody portalu fDi (Foreign Direct Investment), związane z rankingiem polskich miast przyszłości. Gdańsk wyróżniono w kategorii dużych miast m.in. za rozwój ekonomiczny, zasoby ludzkie, dobrą komunikację, a także jako miasto przyjazne inwestorom.

FDi Intelligence, należący do grupy wydawniczej The Financial Times Ltd, zajmuje się m.in. przewidywaniem, gdzie w Europie i na świecie opłaca się i będzie opłacało długoterminowo inwestować. Portal jest czytany na całym świecie – od londyńskiego City po Emiraty Arabskie.

W lutym portal ogłosił swój ranking „Polish Cities of the Future 2017/18”. W pierwszej piątce znalazły się: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk.

Pod uwagę zostały wzięte potencjał gospodarczy, przyjazne nastawienie do biznesu, kapitał ludzki, koszty pracy oraz komunikacja.

Gdańsk znalazł się na piątym miejscu w rankingu ogólnym i na piątym miejscu w rankingu „Potencjału gospodarczego”. Jeśli chodzi o ranking „Ludzki kapitał” – jest szósty. Miasto ponadto jest trzecie w rankingu „Connectivity” dużych miast, gdzie ocenia się infrastrukturę, nowe drogi, biurowce, długość linii autobusowych i połączenia lotnicze ze światem, a nawet… szybkość internetu.