Miejskie Mikołajki dla uczniów z Ukrainy

W niedzielę, 17 grudnia, o godz. 12.00 uczniowie z Ukrainy będą mieli okazję spotkać się ze św. Mikołajem. Zapisy na świąteczne spotkanie w SP 57 (ul. Aksamitna 8) trwają.

Mikołajkowe spotkania uczniów z Ukrainy w SP 57 to już tradycja. Tym razem jego organizatorom zależy jednak na tym, by odwiedziły ich dzieci i młodzież nie tylko z Punktu nauczania języka i kultury ukraińskiej, który funkcjonuje przy szkole na ul. Aksamitnej.

– Wiemy, że tacy uczniowie chodzą nie tylko do naszego Punktu. Mieszkają i uczą się też w innych dzielnicach Gdańska, w innych szkołach. Chcielibyśmy do nich także dotrzeć i zaprosić ich na Mikołajki – mówi Natalia Dobrzańska, nauczycielka z Punktu nauczania języka i kultury ukraińskiej przy SP 57.

Dla dzieci będą przygotowane drobne upominki. Zapisy na spotkanie trwają do 14 grudnia. Zgłoszenie dziecka (imię i nazwisko, nr szkoły, klasa) należy kierować do pani Natalii Dobrzańskiej, dzwoniąc pod nr tel. 500 077 995 lub pisząc na adres natalek@gmail.com. Można się też kontaktować ze szkołą (tel. 58 301 34 96).

Mikołajki organizuje Lew Zacharczyszyn, konsul generalny Ukrainy w Gdańsku, Anna Listewnik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 57 oraz Elżbieta Krzemińska, przewodnicząca gdańskiego koła Związku Ukraińców w Polsce. W spotkaniu weźmie także udział zastępca prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd