Obchody Chińskiego Nowego Roku

Już po raz trzeci w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wspólnie z artystami z Chin świętowane będzie nadejście Chińskiego Nowego Roku. Tym razem po raz pierwszy gośćmi będą Youth Dance Company – młodszą część jednego z największych i najbardziej uznanych zespołów tanecznych w Azji  – Beijing Dance Academy (Akademia Tańca w Pekinie, znana też jako Instytut Tańca). 31 stycznia zaprezentuje on w Gdańsku spektakl składający się aż z dziewięciu etiud tanecznych.

 

Youth Dance Company

Zespół działa przy słynnym Uniwersytecie Pekińskim, najbardziej prestiżowej chińskiej uczelni, założonej jeszcze za czasów panowania dynastii Qing, w 1898 roku. Artyści odwiedzą nas w ramach swojej europejskiej trasy – w Polsce dadzą trzy występy: w Lublinie, Warszawie i Gdańsku.

 

Obchody Chińskiego Nowego Roku

Chiński Nowy Rok (w dosłownym tłumaczeniu z chińskiego: Święto Wiosny) to najważniejsze święto w tradycyjnym kalendarzu chińskim. Przypada w okresie między końcem stycznia a początkiem lutego – w 2018 roku na dzień 16 lutego. Tradycyjnie Święto Wiosny trwa piętnaście dni i kończy się Świętem Latarni.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd