Gdańsk. Ostateczna rozgrywka

Sąd Ostateczny, poezja i muzyka elektroniczna – takie połączenie proponuje Gdański Archipelag Kultury w ramach projektu SLAM Ostateczny. Zapraszamy w sobotę, 25 lutego, o godzinie 19.00 do Muzeum Narodowego w Gdańsku. Na zwycięzcę slamu czeka 500 złotych. Wstęp jest wolny.

W programie jest slam, koncert oraz zwiedzanie. Slam to pojedynek na słowa oceniany przez publiczność, którego istotą jest tekst. Jednak prezentujące go osoby pochodzą z różnych dziedzin artystycznych: są tu poeci, improwizatorzy, performerzy czy stand-uperzy.

Pierwsza runda SLAMu Ostatecznego będzie poświęcona wyrażeniu sąd ostateczny, ale jego wykorzystanie zależy wyłącznie od występującego, jego kreatywności i sprawności językowej. Tematyka kolejnych rund jest dowolna. W każdej rundzie występujący mają do dyspozycji 3 minuty. Widownia poprzez głosowanie wybiera zwycięzcę danego pojedynku, który awansuje do kolejnej rundy, a w ostateczności wygrywa.

Wykonującym muzyczne towarzystwo zapewni Kacper Graczyk z projektem Coding.

Zgłoszenia slamerów przyjmowane są mailowo: katarzyna.andrulonis@gak.gda.pl. Można też zgłosić się na miejscu przed rozpoczęciem.

Organizatorami wydarzenia są Dom Sztuki Gdański Archipelag Kultury oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku.