Gdańsk. Pączek dla każdego

Za nami Walentynki, ale przed nami kolejne święto, przez niektórych cenione nawet bardziej niż 14 lutego. Chodzi oczywiście o Tłusty Czwartek. Z tej okazji Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała słodki poczęstunek. Każdy, kto odwiedzi Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29) w czwartek – 23 lutego, będzie mógł poczęstować się pysznym, gdańskim pączkiem.

A skąd tak właściwie wziął się Tłusty Czwartek? Data tego święta łasuchów zależy oczywiście od daty Świąt Wielkiej Nocy w danym roku. To dzień, który wypada zawsze od 29 stycznia do 4 marca. W naszej tradycji to dzień rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. A skoro ostatni – to czemu sobie nie pofolgować i nie najeść się czegoś słodkiego i pysznego zanim nadejdzie post? Poza tym, stary przesąd nakazuje wierzyć, że kto tego dnia nie zje choćby jednego pączka, będzie miał pecha... No i jak tu odmówić?

Równie słodkie jak pączki (o ile nawet nie słodsze!) są także nasze, gdańskie czekolady. Serdecznie polecamy zakupy w sklepie internetowym oraz w naszych punktach informacji turystycznej.

Niech będzie słodko!