Dziewczyny grają fair

 

Stowarzyszenie Sportowe „Biało-Zielone” zaprasza na I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt „Dziewczyny grają fair”, który odbędzie się 30 czerwca w godz. 10.00–19.00 w kompleksie sportowym Gdańskiego Ośrodka Sportu przy Al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku. Przy wsparciu Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER od 16 maja rusza zbiórka funduszy na organizację Turnieju.

– Chcemy rozpowszechnić ideę pozytywnego kibicowania, kibicowania bez agresji. Turniej jest doskonałą okazją do połączenia letniego pikniku z uczestniczeniem w rozgrywkach sportowych – dodaje Jachlewska. – Organizatorzy zachęcają także do ufundowania pucharów i nagród, można zostać sponsorem głównym, sponsorem, lub wesprzeć drużyny rzeczowo.

– Zaprosiliśmy do udziału w turnieju drużyny kobiet i dziewczyn, bo te zespoły mają ogromny potencjał i chcemy pokazać jak wysoki poziom gry i sportowej walki reprezentują – mówi Elżbieta Jachlewska, prezeska Stowarzyszenia Sportowego „Biało-Zielone”.

W sumie w turnieju weźmie udział 12 drużyn piłki nożnej. Nadal przyjmowane są zgłoszenia dziewczęcych drużyn w piłce nożnej z całej Polski. Zgłoszenia i informacje szczegółowe dostępne są na stronie I Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt „Dziewczyny grają fair.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd